Drukuj

Piknik Charytatywny Quźnia Dzieciom

W sobotę 3 maja 2014 roku odbył się Charytatywny Piknik Quźnia Dzieciom organizowany przez nasze stowarzyszenie. Celem imprezy była zbiórka środków na rzecz hipoterapii niepełnosprawnych dzieci. Ku naszej radości odwiedziło nas szerokie grono mieszkańców Łomży i okolic. Mimo przenikliwego chłodu wszyscy obecni okazali ciepło swoich serc i hojnie wsparli naszą inicjatywę.

Podczas Pikniku publiczność mogła podziwiać wiele ciekawych pokazów. Na początek mogliśmy zobaczyć amazonki z Ośrodka Jeździeckiego Quźnia, które w strojach użyczonych przez teatr Laki i Aktora w Łomży zaprezentowały wszystkim obecnym jazdę damską. Następnie wystąpili Monika i Tomasz Drążek w pokazie skoków i ujeżdżenia koni. Dzięki nim każdy mógł bliżej przyjrzeć się sportowej technice jazdy konnej.

Następnie do zabawy zaproszono najmłodszych. Wzięli oni udział w grach i zabawach ruchowych prowadzonych przez laureatkę Mistrzostw Świata w karate Kyokushin- Annę Kaczyńską. W międzyczasie dorośli mogli odwiedzić stoiska gastronomiczne z grillowanymi kiełbaskami i domowymi ciastami. Następnie Dominika Wróblewska wraz ze swoim podopiecznym Bernardem przybliżyli publiczności czym dokładnie jest hipoterapia i jak realizuje się tą formę rehabilitacji w praktyce. Obecni mogli zauważyć jak wielką radość sprawia dziecku kontakt z koniem.

Dużą uwagę publiczności przyciągnęła również licytacja prac uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 8 w Łomży. Publiczność okazała ogromną hojność, dzięki czemu ceny za obrazki wykonane przez uczniów sięgały nawet kilkuset złotych, za co serdecznie dziękujemy wszystkim licytującym. Po emocjonującej licytacji, publiczność obejrzała pokaz jazdy w stylu western w wykonaniu Mistrzyni Polski Magdaleny Sosińskiej i jej konia Lotosa. Dzieci mogły skorzystać z przejażdżki na koniu, zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, z malowania twarzy i zabawy z nagrodami.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy przybyli na Piknik miło będą wspominać ten dzień i chętnie do nas wrócą. Impreza pozwoliła zebrać środki, dzięki którym pomożemy niepełnosprawnym dzieciom z powiatu łomżyńskiego. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie hojność wszystkich osób obecnych w Ośrodku Quźnia, za którą serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę firm, które wsparły nasz szczytny cel. Sponsorzy pomogli nam zorganizować Charytatywny Piknik Quźnia Dzieciom, który przyczynił się do tak wielu uśmiechów na twarzach dzieci, które w szczególności nas cieszą.

sponsorzy

 

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Pikniku.

spis-aktualnosci

Kontakt

  QUŹNIA DZIECIOM
  Kisielnica 93
  18-421 Piątnica Poduchowna
  Tel. 666 364 705

  Godziny otwarcia:
  Wtorek – Piątek 10-20
  Sobota 10-20
  Niedziela 10-20

Jak do nas dojechać?

quznia kontakt